-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

PEGAZIK.jpgKolejny sukces. Brawa dla Olka!

 Z wielką satysfakcją informujemy, że uczeń klasy IIIA SP Aleksander Wojtasiewicz został laureatem literackiego Ogólnopolskiego Konkursu dla Uczniów Szkół Podstawowych  i Ponadpodstawowych  ptGdybyśmy mogli zamieszkać w książce”  towarzyszącego XVII Poznańskim Targom Książki – PEGAZIK. Na konkurs wpłynęło ponad 800 prac uczniów ze szkół w kraju i z polskich szkół za granicą. Jury w opowiadaniu Olka doceniło dobry język, ciekawe podejście do tematu, samodzielność i oryginalność pracy.  Do literackiej rywalizacji Olek przygotowywał się pod kierunkiem wychowawczyni, p. Beaty Grzyb.

Organizatorem konkursu były Polskie Towarzystwo Wydawców Książek, Międzynarodowe Targi Poznańskie, Centrum Kultury ZAMEK  i  Wydawnictwo Miejskie POSNANIA. Honorowy patronat nad wydarzeniem objęła Małżonka Prezydenta RP Pani Agata Kornhauser – Duda.

Olkowi serdecznie gratulujemy ogromnego sukcesu i czekamy na kolejne! Kreatywność, pracowitość, solidność i różnorodne zdolności ucznia to gwarantują.

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------