1209261

Liczba gości

 

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Uczniowie ZS w Kamionce na ,,Spotkaniach z historią”
w Kozłówce

spotkanie z historią.jpg

W dniu 7 kwietnia w Muzeum Zamoyskich w Kozłówce odbyła się inauguracja cyklu pod nazwą  „Spotkania z historią”. Uczestniczyli w niej także nasi uczniowie - przedstawiciele klas VI i VII szkoły podstawowej oraz II i III gimnazjum.

 Grupa uczniów, pod opieką pani Agnieszki Rodak i pani Małgorzaty Cieszko oraz pani dyrektor Urszuli Wałejko, miała możliwość spotkania z wybitnym historykiem profesorem Andrzejem Paczkowskim oraz profesor Krystyną Rowecką -Trzebicką. Z wielkim zainteresowaniem wysłuchaliśmy wykładu pana profesora: ,,Jak powstała II Rzeczpospolita?” oraz wykładu pani profesor zatytułowanego „Udział Stefana Grota Roweckiego w walce o niepodległość”.

Wystąpienia obojga prelegentów były niezwykle ciekawe i stały się wyjątkową lekcją historii. Naszą  młodzież szczególnie zainteresowały wspomnienia pani profesor, która opisywała zarówno bohaterskie czyny swojego stryja gen. Stefana ,,Grota” Roweckiego, jak  i zabawne anegdoty z życia małego Stefana.

Po wykładach i dyskusji mieliśmy możliwość rozmowy i podziękowania obojgu wykładowcom oraz wykonania wspólnych fotografii.

Dziękujemy organizatorom ,,Spotkań z historią” za zaproszenie i mamy nadzieję uczestniczyć w kolejnych takich uroczystościach.

  • P1020865
  • P1020869
  • P1020871

 

Opracowała Agnieszka Rodak