--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

kangur.png

KOLEJNA PRZYGODA Z KANGUREM I WYRÓŻNIENIA

W styczniu 2018 roku dokonano zgłoszenia naszej szkoły do Międzynarodowego Konkursu Matematycznego Kangur.

            Chęć udziału w konkursie  zgłosiło 61 uczniów od klasy 3 szkoły podstawowej  do klasy 3 gimnazjum. Koordynator konkursu przygotował dla uczestników przykładowe testy z poprzednich lat ( tym razem z lat 2010-2012 ) wraz z rozwiązaniami.

Zostały one przekazane uczniom klas 3 SP-2 gim.

 

            Konkurs odbył się dnia 15 marca 2018 roku o godzinie 9.00.  Wzięło w nim udział 60 „tęgich głów matematycznych”.   Bezpośrednio po zakończeniu konkursu każdy uczestnik otrzymał nagrodę:  drucianą układankę  ( 5 różnych wzorów ) oraz dyplom za udział w konkursie.

Informacje dotyczące konkursu i pełny regulamin dostępny jest na stronie  www.kangur-mat.pl

            Na wyniki konkursu oczekiwaliśmy do   maja 2018 roku.

Tegoroczny Kangur wyłonił nam dwoje wyróżnionych:

  1. Wojciech Cieloch z klasy IVB 105 p. na 120 p.  możliwych
  2. Olaf Oniszczuk z klasy VA 88,25 p. na 150 p. możliwych

WYRÓŻNIONYM UCZNIOM SERDECZNIE GRATULUJEMY!!!!!!

Wszystkich uczniów naszej szkoły zapraszamy do udziału w konkursie w roku 2019.

                                                           Szkolny Koordynator Konkursu   Iwona Wojciechowska