1227947

Liczba gości

WIZYTA W POLSKO-JAPOŃSKIEJ AKADEMII TECHNIK KOMPUTEROWYCH I W MUZEUM „POLIN”

polin

24 maja grupa uczniów z klasy IIIa, IIb i IIc gimnazjum wzięła udział w wycieczce do Warszawy. Głównym celem wyjazdu była wizyta w PJATK: zapoznanie z ofertą kształcenia na uczelni wyższej, a także udział w wykładach i pokazach tematycznych. Uczelnia od wielu lat cieszy się dużą popularnością wśród studentów i pracodawców, kształci na kierunkach: informatyki, architektury wnętrz, sztuki nowych mediów, zarządzania informacja i kultury Japonii.

Podczas wizyty wysłuchaliśmy prezentacji na temat historii i ewolucji gier komputerowych, mieliśmy okazję poznać tajniki tworzenia filmów i teledysków w technice animacji komputerowej, a także mogliśmy sprawdzić się w mini turnieju gier. Odwiedziliśmy  również laboratorium drukarek i skanerów 3D.

Następnie udaliśmy się do Muzeum Historii Żydów Polskich „Polin”. W niezwykle ciekawy i oryginalny sposób prezentuje ono historię narodu żydowskiego na ziemiach polskich od czasów kronikarza Ibrahima Ibn Jakuba do współczesności. W poszczególnych salach wystawowych pełno jest nie tylko zdjęć i typowych dla muzeów gablot, ale przede wszystkim interaktywnych filmów i prezentacji. Można wysłuchać autentycznych relacji świadków ważnych wydarzeń historycznych i poczuć klimat typowych uliczek i miast zamieszkiwanych przez ludność pochodzenia żydowskiego.

Wyjazd dla uczniów gimnazjum do Warszawy został sfinansowany przez Wójta Gminy Kamionka.

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

WYSTAWA GEOGRAFICZNA W MUZEUM ZAMOYSKICH W KOZŁÓWCE

kompas.jpg

12 czerwca uczniowie klasy IIa i IIIb wybrali się na obejrzenie wystawy czasowej pt.,, Cień czasu”
w Teatralni Muzeum Zamoyskich w Kozłówce.

Czytaj więcej: WYSTAWA GEOGRAFICZNA W MUZEUM ZAMOYSKICH W KOZŁÓWCE

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Uczniowie ZS w Kamionce
na Sympozjum Najmłodszych Matematyków

DSCN1286.jpg

25 maja 2018 r. trzy uczennice gimnazjum i szkoły podstawowej: Weronika Małyska, Natalia Rączaka  i Julia Góźdź pod opieką p. Iwony Kornackiej i p. Anny Rutkowskiej brały udział w Sympozjum Najmłodszych Matematyków, które miało miejsce na Wydziale Informatyki na UMCS w Lublinie.

Czytaj więcej: Uczniowie ZS w Kamionce na Sympozjum Najmłodszych Matematyków

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

WYCIECZKA DO SANDOMIERZA

Sandomierz.jpg

W tym roku szkolnym również klasy IIa, IIb, IIIb odwiedzili Sandomierz. Zwiedzanie miasta rozpoczęliśmy od przejścia Wąwozem Królowej Jadwigi do Kościoła Św. Jakuba. Następnie udaliśmy się do Katedry, gdzie wysłuchaliśmy opowieści dotyczącej najcenniejszych dzieł sztuki znajdujących się w obiekcie. Na Rynku Starego Miasta uczniowie mieli okazję obserwować prace na planie filmu ,,Ojciec Mateusz”. Panoramę Sandomierza podziwialiśmy z Bramy Opatowskiej, oglądając w jej wnętrzu wystawę ,,Rok Rzeki Wisły 2017”.

Czytaj więcej: WYCIECZKA DO SANDOMIERZA

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

NAUKOWA WYCIECZKA DO STOLICY

1.jpg

24 kwietnia uczniowie kl. IIa, IIc, IIIb udali się na wycieczkę naukową do Warszawy. Pierwszym punktem programu było zwiedzanie kampusu głównego Uniwersytetu Warszawskiego z przewodnikiem muzealnym. Uczniowie oglądali reprezentacyjną salę kolumnową, dom Fryderyka Chopina, starą bibliotekę i salę rycerską. Uczniowie przystanęli przy ławeczce ,,Sławka wiecznego studenta”, ściskając mu rękę podobnież przynosi to szczęście na wszystkich klasówkach i egzaminach.

Czytaj więcej: NAUKOWA WYCIECZKA DO STOLICY