SZACH - MAT

Dyplom

W dniu 24  marca 2020 r. w Kamionce, mimo bardzo trudnej sytuacji z powodu istniejącej epidemii, z udziałem naszej młodzieży, odbył się po raz drugi ogólnopolski internetowy indywidualny konkurs szachowy. Konkurs, pod nazwą ,,SzachMaks’’ przeprowadziła po raz kolejny firma Mogalo, zajmująca się organizacją interaktywnych konkursów przedmiotowych. Ostatecznie w konkursie wzięło udział 615 uczniów z około 150 szkół. W województwie lubelskim  wzięło udział 46 uczniów.

W Kamionce, w konkursie, wzięło udział 8 uczniów z klas II, III i VIII szkoły podstawowej. Uczniowie byli podzieleni na kategorie według klas. Każdy poziom nauczania tworzył oddzielną kategorię. Wyniki naszych uczniów przedstawiają liczbę zdobytych punktów, zajęte miejsce w Polsce
i w województwie:

Lp.

Nazwisko i imię

Klasa

Punkty

Miejsce w kraju

Miejsce w województwie

1

Kula Patryk

II a

63

19

1

2

Feldman Wiktor

III a

54

31

6

3

Wrotkowski Bartłomiej

III b

42

53

10

4

Kotłowski Bartosz

III a

41

55

11

5

Samonek Mateusz

III b

29

83

13

6

Aftyka Amelia

III a

23

99

14

7

Podleśny Krzysztof

III a

18

101

15

8

Grzeszczak Kajetan

VIII b

20

30

4

            Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymają pamiątkowe dyplomy. Naszym uczniom, którzy mimo trudności, wzięli udział w konkursie bardzo gratuluję i zapraszam ponownie do udziału w kolejnej edycji, w październiku . Na szczególną uwagę zasługuje uczeń klasy II a Patryk Kula, który zdobył najwięcej punktów w szkole i zajął pierwsze miejsce w województwie lubelskim w kategorii uczniów klas drugich.

Koordynatorem, przygotowującym i przeprowadzającym konkurs w Kamionce, był Sławomir Szwargoliński.

Opracowanie: Sławomir Szwargoliński