101987182 280024810048152 8324236842643750912 o

Jak zorganizować imprezę szkolną w dobie zdalnego nauczania? Okazuje się, że można. Zespół Szkół im. Ks. Kardynała Stefana Wyszyńskiego
w Kamionce po raz kolejny pokazał, że nie boi się wyzwań.

Zaplanowany na 1 czerwca Dzień Patrona w połączeniu z Dniem Dziecka odbył się w formie online. O godz. 11.00 uczniowie i nauczyciele połączyli się na platformie Microsoft Teams. Wszystkich powitał pan dyrektor Michał Nerlo i złożył uczniom życzenia z okazji Dnia Dziecka.

Pierwszym punktem spotkania było rozstrzygnięcie szkolnego etapu konkursu ogłoszonego przez Stowarzyszenie Szkół Prymasowskich, w ramach ogólnopolskiego projektu „PRYMAS WYSZYŃSKI – CZŁOWIEK NIEZWYKŁEJ MIARY”. Wyłonione zostały najlepsze prace w pięciu kategoriach, które wysłano na konkurs ogólnokrajowy. Zwycięskie i wyróżnione prace uczniów zostały zaprezentowane całej społeczności szkolnej. Wszystkie prace konkursowe zostały udostępnione na internetowej stronie szkoły. Następnie dzieci miały możliwość wzięcia udziału w grach
i zabawach, których celem było przybliżenie sylwetki Patrona szkoły. Później wszyscy wysłuchali wokalnego występu uczennicy klasy IV na tle animacji pokazującej obchody Dnia Dziecka w różnych częściach świata. Uczniowie, którzy czuli się najmocniejsi z wiedzy o Prymasie Tysiąclecia mogli się zmierzyć w Quizie na temat Jego życia i działalności. Na koniec ogłoszono konkurs plastyczny pod tytułem „Dzień Dziecka z Patronem”. Na wykonanie prac dzieci dostały 30 minut.

Najaktywniejsi uczniowie zostali nagrodzeni (nagrody będą do odebrania wraz ze świadectwami na zakończenie roku szkolnego). Fundatorem nagród była Rada Rodziców Zespołu Szkół w Kamionce.

Koordynatorem całego przedsięwzięcia była pani Ewa Grymuza. Współpracowały z nią panie: Agnieszka Kruczek, Anna Sysiak, Joanna Głos,
Ewa Latusek, Agata Grymuza.

Nadzór techniczny nad wydarzeniem sprawowała pani wicedyrektor Ula Zarzycka.

101696317 280024993381467 147542022222249984 o

Szkoła w Kamionce udowodniła, że niezależnie od okoliczności „CHCIEĆ TO MÓC”.