POKAZY CHEMICZNE

20200221 100751

W piątek 21 lutego uczniowie z edukacji wczesnoszkolnej wybrali się do Lublina, gdzie uczestniczyli w pokazach chemicznych zorganizowanych na Wydziale Chemii Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej. Pokazy miały na celu zaciekawić i zachęcić uczniów do pogłębiania wiedzy z zakresu chemii. 

  Mgr Iwona Rusiek i jej asystenci zaprosili dzieci na warsztaty, które wprowadziły ich w kolorowy i zaczarowany świat chemii. Na początku dzieci poznały  podstawowy sprzęt wykorzystywanym w laboratorium oraz odpowiedzialną, a nawet czasami niebezpieczną pracę chemika. Następnie przyszedł czas na doświadczenia. W czasie wykonywania kolorowych, a czasami wybuchowych eksperymentów chemicy udowodnili, iż świat chemii jest ciekawy i intrygujący. Wielobarwny ogród chemika, kolorowy kwiat i wiele innych doświadczeń chemicznych, w których uczniowie mogli wziąć udział - należą do niezapomnianych lekcji.

Był to dzień ogromnych wrażeń, który na pewno rozwinie kreatywność, ciekawość oraz zainteresowanie dzieci otaczającym je światem.