MIKOŁAJKOWY ZAWRÓT GŁOWY”- LEKCJA WF INACZEJ

 IMG 7914

13.12.2019r. w klasie VIA odbyła się Mikołajkowa Sztafeta zabawowo- sportowa na rolkach, deskorolkach i hulajnodze w ramach akcji „ Lekcja WF inaczej”, zorganizowana przez nauczycieli wychowania fizycznego: p. M. Obroślak, , p. S. Szwargolińskiego.  Celem spotkania było uatrakcyjnienie zajęć lekcji wychowania fizycznego, odkrywanie przyjemności z rywalizacji oraz współdziałania z partnerami z zespołu,  rozwijanie sprawności ruchowej z wykorzystaniem rolek, deskorolek , a przede wszystkim kultywowanie tradycji mikołajkowych.

 

Po omówieniu zasad bhp i  rozgrzewce, uczniowie zostali podzieleni na drużyny i rozpoczęli zmagania  w Mikołajkowej Sztafecie w  następujących konkurencjach : „mikołajowy slalom”, „ zbieranie worków”,  „przejście przez komin”,

„ jazda na czas” , „mikołajkowy inżynier” .

Wszyscy uczestnicy z radością podchodzili do kolejnych wyzwań sportowych bawiąc się bez punktowej rywalizacji. Na koniec otrzymali słodki upominek.

Innowacyjne lekcje WF-u cieszą się dużym zainteresowaniem, ponieważ jest to połączenie zabawy z wysiłkiem fizycznym.

W rytmie miłej, świątecznej atmosfery czekamy teraz na Święta Bożego Narodzenia.

I życzymy wszystkim Wesołych Świąt!!!