Czas podsumowań

Po realizacji dwuletniego programu Comenius Singing Europe przyszedł na podsumowanie naszej pracy. 

Zapraszamy do obejrzenia fotoraportów z naszej działalności. Raport z pierwszego roku jest do obejrzenia TUTAJ, a z drugiego TU.

Na korytarzu naszej szkoły zawisły również stworzone przez nas gazetki z podsumowaniem każdej mobilności:

 

 

 

23 maja miał miejsce apel podczas którego Dyrekcja wręczyła certyfikaty uczniom naszej szkoły, którzy uczestniczyli w projekcie. 

26 maja odbyło się posiedzenie Rady Pedagogicznej, na której wręczono certyfikaty wszystkim nauczycielom zaangażowanym w projekt:

2 dni później uczniowie debatowali nad tym, co im się podobało w projekcie, jak pozwolił im się rozwinąć oraz jakie korzyści odnieśli:

Dyrekcja podziękowała również Samorządowi Uczniowskiemu, który bardzo angażował się w realizację poszczególnych zadań.

Stało się to już pewnego rodzaju tradycją, że ostateczne podsumowanie projektu oraz ocena zadowolenia uczniów przybiera formę plakatu. Wykonaliśmy taki również teraz:

Międzynarodowe wpisy w kronice

W czasie pobytu przedstawicieli szkół partnerskich każda osoba mogła dokonać wpisu do naszej szkolnej kroniki. Zobaczcie ile miłych słów wpisali:

MUSICAL „ŚPIEWAJĄCA EUROPA” W SZKOLE W KAMIONCE

20.05.2015

 Comenius "Śpiewająca Europa"


       Wspólnie z gośćmi z sześciu państw europejskich: Anglii, Belgii, Bułgarii, Francji, Hiszpanii oraz Rumunii uczniowie z gimnazjum w Kamionce przygotowali i zaprezentowali na szkolnej scenie musical „Śpiewająca Europa”. Tego dnia sala gimnastyczna Zespołu Szkół w Kamionce bardziej przypominała scenę i widownię teatralną niż miejsce do gry w koszykówkę czy piłkę siatkową. Imponująca dekoracja: szkice najsłynniejszych budowli z krajów biorących udział w projekcie, całkowite zaciemnienie ogromnego pomieszczenia, kinowy ekran, profesjonalne oświetlanie i nagłośnienie stworzyły niesamowity i niepowtarzalny nastrój.

Międzynarodowy tydzień w Kamionce 


Niedziela

W niedzielę rano wyruszyliśmy do Warszawy, aby odebrać naszych gości. Pierwsi na Lotnisku Chopina pojawili się Anglicy, później Bułgarzy, Rumuni i Belgowie, następnie przywitaliśmy gości z Hiszpanii. Wybraliśmy się z nimi do Łazienek, gdzie mieliśmy okazję posłuchać pięknych interpretacji utworów Fryderyka Chopina. Później udaliśmy się na Stare Miasto. Tam mieliśmy ponad godzinę wolnego czasu na wzajemne poznanie się i spacer po stolicy. Dość zmęczeni pojechaliśmy odebrać grupę francuską z lotniska w Modlinie. Droga powrotna minęła bardzo przyjemnie, dużo śpiewaliśmy. Około godziny 23:00 dotarliśmy do Kamionki, gdzie pozostali uczniowie czekali na swoich gości, trzymając kartki z wypisanymi imionami. Po krótkim przywitaniu się z rodzinami odjechaliśmy do swoich rodzin na zasłużony odpoczynek.

Podsumowanie wyjazdu do Hiszpanii

Po powrocie z Hiszpanii, jak zwykle odbyło się podsumowanie tego wyjazdu. Młodzież przygotowała prezentację multimedialną i omówiła ją w obecności Dyrekcji, przedstawiciela władz samorządowych oraz uczniów naszej szkoły. Zapraszamy do obejrzenia kilku zdjęć z tego spotkania: