Świetlica szkolna
godziny pracy 
poniedziałek - piątek 7.00 - 16.00

 

        Świetlica w Zespole Szkół w Kamionce obejmuje swoją opieką wszystkich uczniów dojeżdżających na zajęcia szkolne (388 osób) oraz dzieci i młodzież zapisaną dodatkowo przez rodziców (łącznie 398 osób). Zajęcia odbywają się w 2 salach, sali tenisowej, sali komputerowej, sali gimnastycznej, boisku wielofunkcyjnym, boisku naturalnym i na placu zabaw. W świetlicy pracują następujący nauczyciele: mgr Joanna Głos, mgr Agnieszka Karwat.
Świetlica oferuje uczniom  różnorodne formy zajęć . Są to : zajęcia plastyczne, muzyczne, czytelnicze, tematyczne, komputerowe, sportowo – rekreacyjne, gry i zabawy. Nauczyciele świetlicy pomagają uczniom w odrabianiu zadań domowych. Sale świetlicowe oraz korytarz w szatni ozdobione są pracami dzieci i młodzieży.


   Świetlica szkolna w Zespole Szkół w Kamionce obejmuje swoją opieką wszystkich uczniów dojeżdżających na zajęcia szkolne ( 387  SP) oraz dzieci i młodzież zapisaną dodatkowo ( 50) przez rodziców (łącznie 437). Zajęcia odbywają się w 3 salach , sali do tenisa ,boisku wielofunkcyjnym ,boisku naturalnym i na placu zabaw.

 W świetlicy pracują następujący nauczyciele:  mgr Joanna Głos , mgr Agnieszka Kruczek, mgr Agnieszka Karwat  oraz mgr Małgorzata Wójcik.

Świetlica oferuje uczniom różnorodne formy zajęć tj. zajęcia plastyczne ,muzyczne, czytelnicze, sportowo - rekreacyjne ,gry i zabawy. Nauczyciele pomagają uczniom w odrabianiu pracy domowej. Sale świetlicy jak i korytarz przy salach ozdabiane są na bieżąco pracami plastycznymi uczniów.

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

WP_20171122_032.jpg

W I semestrze przeprowadzono cykl zajęć plastycznych pt: „Bukiety” i „Modelki”.
Prace ozdobiły sale świetlicowe.

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

WP_20170908_004.jpg

Dzieci w ramach zajęć świetlicowych uczestniczyły w spotkaniu ze strażakami Państwowej Straży Pożarnej z Lubartowa. Szczególnie zainteresował ich samochód strażacki, jego wyposażenie oraz wyposażenie strażaków biorących udział w akcji gaśniczej. Zadawały mnóstwo pytań, na które zaproszeni goście odpowiadali z cierpliwością. Atrakcją było przymierzanie kasków. Każdy choć przez chwilę mógł się poczuć strażakiem.

Klasy I – III brały udział w świetlicowych andrzejkach. Przygotowały wystrój sal, wykonując gazetki. Były wróżby i tańce.

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

tytul.jpg

Uczniowie chętnie wykonują prace plastyczne. Tematykę, sposób wykonania, proponują wychowawczynie świetlicy. Dzieci wykazują się też dużą kreatywnością w dziedzinie plastyki. Wykonane prace są ozdobą sal świetlicowych.